Obserwatorzy

niedziela, 15 listopada 2015

Zabójcza tolerancja

Długo wstrzymywałem się przed napisaniem materiału, odnoszącego się do wzrastającej fali imigrantów z Syrii, która w ciągu ostatnich miesięcy nieustannie zalewa Europę. Wiedziałem, że jest to trudny do podjęcia temat, szczególnie pod kątem etycznym i moralnym. Zdawałem sobie sprawę, że jakikolwiek przytoczony przeze mnie argument, w którym krytykowałbym zachowania sprzyjające osiedlaniu się imigrantów ekonomicznych czy uchodźców na Naszym kontynencie, spotkałbym się z natychmiastową krytyką z strony środowisk pro-wolnościowych oraz pro-tolerancyjnych, dla których to Prawa Człowieka i tolerancja wyznaniowa są najważniejsze.
Dlatego też uznałem, że poczekam aż zjawisko to osiągnie punkt kulminacyjny.

To też nastąpiło, w Paryżu. W stolicy państwa, którego prezydent wraz z kanclerzem Niemiec prowadzili politykę najbardziej sprzyjającą przyjmowaniu uchodźców we wszystkich krajach Unii Europejskiej i to obligatoryjnie, bez sprzeciwu! Oczywiście ktoś może się oburzyć i powiedzieć, że nie wolno mi tak uogólniać i uznawać wszystkich syryjskich uchodźców za terrorystów. To byłaby oznaka braku tolerancji z mojej strony, bla bla bla...Chciałbym przypomnieć, że tolerancja polega na wzajemnym szacunku, a nie na wykorzystywaniu otrzymanych przez demokratyczną większość przywilejów w celu narzucenia jej własnej wiary czy przekonań. No chyba, że uznamy iż terroryści również wykazują się tolerancją, jakby nie patrzeć to strzelają i wysadzają wszystkich na równi, niezależnie od koloru skóry czy posiadanego statusu społecznego.

Słyszałem również opinie, że jeśli państwa UE zrezygnują z przyjęcia uchodźców, to Ci z poczucia odrzucenia przyłączą się do radykalnych struktur państwa islamskiego i zostaną terrorystami. 
Taaaa...i co w związku z tym? Jeśli i tak granice Naszych państw będą dla nich ściśle zamknięte to co Nas to obchodzi? Niech sobie biegają, strzelają i wysadzają. Dopóki nie ma to miejsca w Europie, jakoś mało mnie to obchodzi. Poza tym jak dotąd nie ma żadnej pewności, że w tym tłumie już nie są obecni terroryści. (Rzekomo przy jednym z zabitych w Paryżu terrorystów, znaleziono syryjski paszport)Co do samych uchodźców to pragnę zwrócić uwagę, że większość z nich to mężczyźni w wieku produkcyjnym, którzy zamiast bronić swojego kraju, w którym trwa wojna domowa, (swoją drogą trwa już ona już od ponad 3 lat, a masowe imigracje trwają dopiero od kilku miesięcy) zachowali się jakże patriotycznie i spierdolili do Europy, która jak wiadomo zawsze wszystkim pomoże, bo jest taka otwarta i przyjacielska. Niestety jak pokazały ostatnie wydarzenia w Francji, zbyt daleko posunięta tolerancja i otwartość bywa zabójcza.
Czasem śledząc przekazy medialne zastanawiam się czy skoro Syrię opuściło już tyle ludności, to czy w ogóle ma tam jeszcze kto ze sobą walczyć. Wiem, że brzmi to jak kiepski żart, ale moim zdaniem warto się nad tym zastanowić.

P.S. Co do ustawiania trójkolorowych zdjęć na facebooku i używania hashtagów #prayforparis, to niestety obawiam się, że nie pomoże to ani Francuzom ani nie powstrzyma samozwańczego państwa islamskiego, sorry tak to niestety nie działa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz