Obserwatorzy

poniedziałek, 17 września 2012

"Równi i równiejsi czyli polska rzeczywistość"


Dzisiaj poruszę temat polskiego systemu "sprawiedliwości" i ustroju politycznego w którym żyjemy. Jak wiadomo Polska jest krajem demokratycznym. Jesteśmy również członkiem Unii Europejskiej, która przestrzega i broni praw człowieka. Jednym z podstawowych praw człowieka jest wolność słowa.
Jednak czym jest wolność słowa, gdy jest ograniczona? Z normy cywilizacyjnej zostaje ona zdegradowana do zwykłego przepisu. Jak wiadomo brak owej wolności cechuje głównie systemy totalitarne i autorytarne. Czy aby na pewno? Powiedzcie to Panu Fryczowi, twórcy strony Antykomor.pl, który całkiem niedawno został uznany za winnego znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Zatem czy można stwierdzić, że w Polsce wolność słowa to mit? Myślę, że byłoby to stwierdzenie mocno przesadzone. Jednakże w mojej opinii na pewno możemy stwierdzić, że jest ona trochę zbyt mocno ograniczona.
Czy wynika to z tego, że władza obawia się swoich obywateli, dlatego też eliminuje  niewygodne dla siebie jednostki? W sumie co w tym trudnego, gdy jest się głową państwa. Widać same blokowanie treści i informacji już nie wystarcza.
Jak widać w naszym kraju są równi i równiejsi. Jeśli macie wobec tego jeszcze jakieś wątpliwości to pozwólcie, że przypomnę Wam o łagodnych wyrokach dla członków gangu pruszkowskiego
(z ponad 170 zarzutów połowa zakończyła się uniewinnieniem).
To mają być sprawiedliwe i niezawisłe sądy? Najwyższy wyrok w tej sprawie wyniósł 8 lat, dla porównania dodam, że Frycz otrzymał wyroku roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności...
Wychodzi na to, że w Polsce bardziej karze się wyrażanie poglądów na temat prezydenta niż porywanie ludzi, napady z bronią czy handel narkotykami. Skoro tak to chyba rzucę studia i zostanę gangsterem...
Czy właśnie po to kraj ten zniknął na 123 lata z mapy Europy by teraz doczekać takich czasów? Czasów w których są równi i równiejsi, demokracja bywa jedynie grecką mrzonką, a przestępcom żyje się lepiej niż tym sprawiedliwym.
Źródło:sadistic.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz